8 příznaků rakoviny žaludku, jsou téměř nepostřehnutelné: Myslíte si, že je to jen špatné trávení, ale toto je nejnebezpečnější

Bohužel se příznaky objevují jen zřídka, protože se nemoc šíří žaludkem a do jiných orgánů. V tomto pokročilém stádiu se rakovina již vyléčit nedá a přežití je pouze tři procenta.

Zhoubné nádory žaludku se nazývají rakovina žaludku. Nejběžnějším typem je adenokarcinom, zatímco jiné formy maligních nádorů žaludku jsou vzácné: lymfom, sarkom žaludku a karcinoid.

Žaludek je orgán nacházející se v horní části břicha a hraje velmi důležitou roli: promíchává potravu a uvolňuje šťávy, které pomáhají při jejím trávení. Po chvíli se potrava přesune dále do tenkého střeva.

Zhoubný nádor žaludku

Adenokarcinom (dále jen rakovina žaludku) se vyskytuje ve žlázové tkáni žaludeční sliznice. Přestože jeho výskyt v západních zemích klesá, stále se jedná o jednu z nejčastějších forem rakoviny.

Celkové pětileté přežití pacientů s karcinomem žaludku je asi 30 %. Tak nízké procento je u mnoha způsobeno relativně pozdním záchytem poté, co se rakovina již rozšířila do jiných orgánů. U pacientů, u kterých se nádor nerozšířil za žaludek, je pětileté přežití asi 65 %. Pokud jsou postiženy okolní tkáně a místní lymfatické uzliny, je míra přežití 30%, a pokud se před diagnózou rozšířila do jiných orgánů a částí těla, je míra pětiletého přežití 5%. Je třeba zdůraznit, že statistiky je třeba interpretovat opatrně, protože individuální průběh onemocnění se může výrazně lišit.

Pokračování na další straně

1
2