7 příznaků demence, které jsou často považovány za příčinu stárnutí

V České republice trpí demencí přibližně 100 000 lidí. Podle odborníků však mnoho lidí nevěnuje pozornost počátečním příznakům demence a myslí si, že pouze stárnou. Včasná léčba je přitom velmi důležitá. Demence je závažné degenerativní onemocnění mozku, které postihuje především starší lidi.

Nemoc způsobuje změny v mozkové tkáni, které vedou ke ztrátě paměti, ztrátě inteligence a v některých případech i ke ztrátě identity. Stejně jako u jiných onemocnění je velmi důležitá včasná diagnóza a následná léčba. Ta je však často velmi obtížná. Podle deníku The Mirror si lidé často pletou počáteční příznaky s pouhým stárnutím.

Podle nedávného průzkumu Alzheimerovy společnosti mnoho lidí nedůvěřuje svým lékařům, pokud jde o jejich problémy. Nejsou si jisti, zda jejich příznaky souvisejí s demencí, nebo jsou známkou toho, že už nejsou dost mladí. Celkem bylo dotazováno 1 100 respondentů. Deník Express cituje jednoho z odborníků: „Každý třetí člověk, který u sebe nebo svého blízkého rozpozná příznaky demence, si své obavy nechává pro sebe déle než měsíc.“ Pouze 15 procent dotázaných řešilo problém okamžitě.

Pokračování na další straně