16 zajímavých triků z běžného života, které jste pravděpodobně také neznali

4. V horkém letním dni je nejlepší sáhnout do lednice a popíjet studenou sodovku. Přemýšleli jste někdy, k čemu je ta díra? No, to je přesně ono! Brčko perfektně sedí!

5. Velmi dobrý nápad na vaření. Určitě vždy najdete, kam jste jej položili, a můžete jej udržovat v čistotě. Lze jej použít i na nádobí s dřevěnými nebo kovovými rukojeťmi.

6. Pokud je ve vašem bytě ucpání, určitě to můžete vyřešit těmito čerpadly. Ať už jde o záchod, umyvadlo nebo jakoukoli trubku. I když některé úkoly lze svěřit lepšímu odborníkovi!

7. Přemýšleli jste někdy, proč má Tic-Tac takový top? Jedno oko přesně sedí. Takže pokud nechcete chytit hrst najednou, můžete použít tento trik.

8. Při nalévání jakékoli plechovky nealkoholického nápoje nebo mléka můžeme zjistit, že při nalévání začne prskat. Pokud se otočí v opačném směru a nalije dovnitř, tekutina vyteče úplně hladce. Jednoduché vysvětlení je, že jak kapalina vychází, vzduch může proudit dovnitř bez překážek. Jednoduchá fyzika.

9. Dřevěné věšáky mají obrovskou výhodu. Můry a brouci jsou drženi pryč celé měsíce. Dřevo voní a je odolné. Opravdu, trochu dražší, ale stojí za to. Udělá to šatník mnohem hezčí a přehlednější.

10. Oblíbená Coca-Cola je víc než jen nápoj. Pokud ji slijeme do odpadu a necháme hodiny stát, dokáže zázraky. Kyselina fosforečná v něm rozkládá vodní kámen a rozpouští ucpané částice. Zamyslete se nad tím, co uděláte se svým interiérem…

11. V ranním shonu se často stává, že vybalíme lžičku vedle oblíbeného jogurtu. Odtud už není třeba pochybovat, jelikož z víka snadno vytvarujete lžičku.

12. Ti, kteří řidičský průkaz získali teprve nedávno, často nevědí, na kterou stranu by auto mělo tankovat. Pokud vás nenapadá, na které straně je víčko palivové nádrže, stačí se podívat na palubní desku. U mnoha aut je malý údaj o tom, na které straně je.

13. Oprýskaný poklad v kuchyni. Tento trik jste ale určitě doposud neznali. Skvěle se hodí nejen na loupání, ale například i na krájení cibule. Krájí stejně velké plátky, jako by je právě dělal mistr kuchař.

14. Snad každý má v mrazáku zmražený gel, který můžeme použít v případě nemoci nebo úrazu. Ideální na trhnutí nebo modřinu. Ale pokud chcete ušetřit místo, perfektní, když zmrazíte houbu, bude vhodná pro úplně stejný účel.

15. Mnoho lidí se velmi bojí, že se jim u bazénu namočí telefon nebo klíč. Pokud se toho bojíte, použijte čistou prázdnou nádobu a už můžete bezstarostně odpočívat.

16. Pokud jej používáte nejen jako hobby, ale také jako trenérskou obuv, mnozí si korzet navléknou do této dírky, aby dosáhli ještě bezpečnějšího usazení.

17. Řasová spirála je nezbytná pro dokonalý make-up. Při plnění štětec nepumpujte dovnitř a ven, rychleji vyschne.

18. Pokud byste se mohli ocitnout zavření v autě a potřebujete uniknout, můžete se snadno dostat ven. Vyjměte opěrku hlavy stisknutím malého tlačítka, abyste mohli snadno rozbít okno.

Zdroj:vilagunk

1
2