15 triků, které urychlí jarní úklid. Žádné drhnutí a ztráta času!

Podle výzkumu lidé tráví úklidem svých domovů 7 až 19 hodin týdně. Čísla se liší v závislosti na věku a sociálním postavení, typu budovy, počtu pokojů a používaných metodách úklidu. Čas strávený úklidem však můžete věnovat někomu úplně jinému. Dnes vám poradíme, jak si tento proces usnadnit!

  1. Čištění žaluzií s ponožkami

Stará ponožka může být skvělým způsobem, jak dokonale vyčistit žaluzie, pokud si ji nasadíte na zápěstí. Tohle je nejlepší způsob!

  1. Hliníková fólie pro čištění guláše

Z fólie vytvořte kouli, navlhčete vodou a začněte čistit.

  1. Rajčatová omáčka na leštění

Pro dosažení brilantního lesku naneste na povrch trochu rajčatové omáčky a krouživými pohyby rozetřete houbou. Poté setřete hadříkem a nakonec opláchněte. Ve zvláště závažných případech můžete přidat sůl.

  1. Soda a ocet na mytí oken

Nečistoty a prach se často nacházejí v drážkách oken a nejlépe se čistí touto směsí. Nechte působit 5-10 minut, poté dobře rozetřete zubním kartáčkem. Otřete čistým hadříkem.

  1. Papírové ručníky a ocet na čištění toalety

Bude mnohem snazší odstranit nečistoty z toalety, pokud tento malý postup provedete předem. Namočte papírové ručníky do octa, vyložte vnitřek toalety a nechte několik hodin působit. A pak je stačí odstranit.

Pokračování na další straně