10 způsobů, jak vám vaše tělo říká, že něco není v pořádku

5. Příliš mnoho spánku

Hypersomnie je porucha, při které člověk příliš spí. Některá autoimunitní onemocnění způsobují, že se neustále cítíte ospalí. K tomuto efektu přitom mohou vést alkoholické nápoje před spaním.

6. Změny barvy očí

Pokud máte kolem zornice šedý nebo bílý kruh, může to být příznakem vysokého cholesterolu u lidí mladších 45 let. Samotný kruh je neškodný.

7. Touha po soli

Je v pořádku mít rád slané, ale když nedokážete ovládnout své chutě na slané, je na čase se zeptat sami sebe proč. To může znamenat nedostatek železa , anémii , dehydrataci nebo premenstruační syndrom.

8. Zapomnětlivost, únava a snížené libido

Lidé někdy zaměňují tyto příznaky za depresi. Lékaři se domnívají, že je stále důležité věnovat těmto příznakům pozornost, protože mohou naznačovat problém se štítnou žlázou . Zároveň může docházet k přibírání na váze a pocitu chladu.

9. Neustálá žízeň

Není normální mít neustále pocit žízně. Jsou případy, kdy je pocit žízně způsoben stravou, proto je dobré zkontrolovat, jaké jídlo jíte. Neustálá žízeň může být příznakem cukrovky nebo těhotenství.

10. Touha žvýkat led

Touha lámat led svými zuby může být příznakem nedostatku železa nebo anémie. Kontaktujte svého lékaře a objednejte si potřebná vyšetření.