10 způsobů, jak vám vaše tělo říká, že něco není v pořádku

Naše tělo s námi komunikuje různými způsoby a snaží se nám sdělit, že něco není v pořádku. Proto je důležité vždy věnovat pozornost signálům a abnormalitám, které nám tělo vysílá. Zde je několik příznaků, že s vaším tělem není něco v pořádku

1. Pocit plazení v nohách

Neobvyklý pocit plazení nebo kroucení v nohou může být známkou syndromu neklidných nohou. Jedná se o dlouhodobý problém a často způsobuje nepohodlí při pokusech o noční odpočinek.

2. Ztluštění kůže

Změny na kůži byste neměli ignorovat. Když kůže zhrubne nebo svědí, může to být známkou řady různých problémů, například hormonálních problémů nebo alergií. Pokud problém přetrvává, měli byste navštívit lékaře a nechat se vyšetřit.

3. Změny v rukopisu, lucidní snění, ztráta čichu

O Parkinsonově nemoci slyšel každý, ale mnoho lidí nemusí vědět, jaké jsou její příznaky. Mezi příznaky může patřit třes, pomalý pohyb, časté noční můry, nespavost a změny v řeči a psaní.

4. Hněv a agresivní chování

Hněv není vždy přisuzován osobnosti. Ve skutečnosti může souviset s depresí. Podle některých studií se deprese nemusí vždy projevovat ztrátou energie nebo projevem smutku, ale může se objevit i agresivní chování.

5. Příliš dlouhý spánek

Hypersomnie je onemocnění, které způsobuje, že lidé spí příliš dlouho. Některá autoimunitní onemocnění mohou způsobit, že se člověk cítí neustále ospalý. Alkoholické nápoje před spaním mohou mít tento účinek.

Pokračování na další straně